Fransız Bakan radyasyon emisyonlarının Renault’nun ötesine geçebileceğini söylüyor:

15.01.2017
Fransa Çevre Bakanı Segolene Royal Pazar günü yaptığı açıklamada, Fransa'daki dizel emisyon testleriyle ilgili yargılama soruşturması, diğer otomobil üreticilerinin yetkili seviyeleri aştıklarını gösteren testler sonucunda Renault'nun ötesinde genişleyebileceğini söyledi.

Renault'daki hisseler, Paris'teki bir kaynaktan Fransız otomobil üreticisindeki egzoz emisyonlarına ilişkin olası hile üzerine olası bir soruşturma başlattıktan sonra Cuma günü yaklaşık bir ay içinde en düşük seviyesine geriledi.

Volkswagen'in dizel araçlarının bir kısmının, ürettikleri emisyonların gerçek seviyesini gizlemek için tasarlanmış yazılımlarla donatıldığını kabul etmesi, çoğu otomobilin günlük sürüş koşullarında laboratuvar testlerine göre çok daha fazla miktarda sağlık tehdidi oluşturan azot oksit (NOx) yaydığını vurguladı.

"Renault araçlarında bir takım anormallikler kaydedildi: Denetimler izin verilen standartları aştı.Bu da diğer otomobil üreticileri için farklı bir durumdur.Bu nedenle başka araştırmalar da olabilir" dedi.

Royal, haftalık Le Journal du Dimanche adlı Fransız gazetesine verdiği röportajda "Bu bir adalet meselesi ve müdahale etmiyorum," dedi.

Renault, egzoz emisyonlarıyla ilgili tüm yasalara saygı duyduğunu ve araçlarının emisyon standartlarını aldatmaya yönelik yazılımları olmadığını söyledi.

Renault, Volkswagen'in yanısıra, emisyon kurallarının ihlal edildiğinden şüphelenilmek üzere Fransa'da olası bir cezai soruşturma için gönderilen tek otomobil üreticisidir. "Renault'nun Volkswagen gibi aldattığını düşünmek için hiçbir nedenim yok" dedi Royal.

Fransız düzenleyiciler, VW'nin emisyon hile skandalının patlak vermesinden sonra, laboratuar sonuçları ile gerçek dünya emisyonları arasındaki farkları kontrol etmek için araçları rastgele test etmeye başladı. Fransız yetkililer, Nisan ayında Renault ve diğer otomobil üreticilerinden test edilen bazı otomobillerin laboratuvar testlerine kıyasla daha fazla CO2 ve NOx emisyonu gösterdiğini ancak "hile" cihazlarının bulunmadığını söyledi. Yetkililer, araçların Renault, Fiat Chrysler Automobiles, Mercedes-Benz, Volkswagen, PSA Group, Nissan, Opel ve Ford tarafından yapıldığını söyledi.

kaynak http://europe.autonews.com/
728x90
Oturum Aç
Kullanıcı adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz? Hatırlat
Rapor girin
Mesaj *
Karşılaştırılacak Listeler
Karşılaştırılacak kayıt bulunamadı.